Valdštejnské slavnosti Jičín 2018

18. 5. 2018
20. 5. 2018
akce
Jičín
Městské informační centrum Jičín a Kulturní zařízení města Jičína

Město Jičín si bude opět připomínat velké činy Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, který letos slaví 435. narozeniny.
Tento šlechtic, vojevůdce, diplomat ale i výborný obchodník získal do své správy město Jičín po bitvě na Bílé Hoře a začal s realizací svého plánu vybudovat zde své sídelní město a propojit vše v jeden komponovaný krajinný celek. Díky Albrechtovi z Valdštejna se Jičín může těšit z mnoha zásadních atraktivit a památek. Proto se letos v Jičíně na jeho počest, jako v každém sudém roce, konají Valdštejnské slavnosti. Událost proběhne v jarních dnech od 18. 5. do 20. 5. 2018 a bude doprovázena bohatým programem. V centru města se bude konat historický trh. Dále účastníky slavností přijede přivítat i sám Albrecht z Valdštejna se svoji družkou a vojenskou skupinou. Na programu nebudou chybět ani kulturní akce jako muzikál místní Základní umělecké školy J. B. Foerstera, která představí titul „Stvoření světa“. Celé město ožije dobovými kostýmy, tradičními řemesly, maskami a dalším. Slavnostním zakončením celé události bude sobotní ohňostroj.

Originální pozvánkou pro tuto slavnost je pohlednice s grafikou od místního uznávaného umělce Roberta Smolíka.Více informací na webu www.jicin.valdstejn.cz


  • VITA ENIM MORTUORUM IN MEMORIA EST POSITA VIVORUM