Podzemní pochod Stachelberg 2019

26. 1. 2019
akce
Dělostřeleckou tvrz Stachelberg
Pochodnický spolek

Další ročník podzemního pochodu, který nás tentokrát zavede na stavebně nedokončenou Dělostřeleckou tvrz Stachelberg (Ježová hora) nad obcí Babí, navazuje na již proběhlé pochody Berghöhe 2017 a Baudenkoppe 2018. Po prohlídkách stavebně dokončených tvrzí budou mít účastníci, na Stachelbergu, možnost vidět stavbu podzemí tvrze v různých stádiích, od hrubého výlomu až po konečnou betonáž. Bohužel se podařilo stavebně dokončit pouze jeden jediný pěchotní srub, a to T-S-73, z kterého vede 186 schodů do podzemních chodeb a sálů, které mají délku asi 3/4 km.
Pochod bude věnován našim předkům, zejména příslušníkům hraničářského pluku "17", kteří se se zbraní v ruce nebáli postavit několikrát silnějšímu nepříteli při obraně naší vlasti. Symbolika hraničářských pluků je ústředním motivem pamětní medaile včetně stuhy.
Vstupy do podzemí budou probíhat v 30 minutových intervalech ve skupinách po 40-ti účastnících. V areálu tvrze je několik zrekonstruovaných řopíků, propojených mezi sebou systémem zákopů a rovněž rozhledna Eliška.

Registrace: http://pochodnickyspolek.cz/registrace-pochod-stachelberg/


  • VITA ENIM MORTUORUM IN MEMORIA EST POSITA VIVORUM