Hodiny 27. 6. 2024

Den bitvy u Trutnova

Obrázek
V sobotu dne 22.června pořádal Klub vojenské historie Trutnov tradiční vzpomínkovou akci na bitvu u Trutnova. Kromě vojenské vřavy Trutnov zažil také odvlečení svého tehdejšího starosty (spolu s několika dalšími občany) do polské pevnosti v Hlohově. A to jako exemplární potrestání za domnělou zradu Trutnovanů, kteří údajně zapřeli přítomnost rakouské armády o které ve skutečnosti neměli ani tušení.
Po tradičním nástupu historických jednotek, proslovu, natírání desky černou barvou na znamení smutku a čestné salvy se účastníci akce přesunuli do Starého Rokytníku k pomníku 23. pěšího pluku barona Airoldi. Po mluveném slově byly položeny věnce za KVH Trutnov a Komitét 1866. Čestná salva ukončila oficiální část akce. V rámci piety byl věnec položen také u pomníku rakouského 10. armádního sboru z roku 1907.
Tímto velmi děkujeme KVH Trutnov, Ostrostřeleckému spolku z Police n. Metují i dalším organizátorům akce a také účastníkům za vytvoření důstojné pietní atmosféry a hladký průběh setkání.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Zpět na výpis